Malá Strana
Nezávislý kandidát

„Rezidenti nesmí mít dojem, že jsou občany druhé kategorie, jen proto že bydlí v centru. Tato práva jsou daná již stávající legislativou – platí noční klid a vyhláška o nepožívání alkoholu na veřejnosti, platí, že byt není hotel, platí hygienické a požární předpisy, kolaudace, platí, že elektrokoloběžky nemají na chodníku co dělat… Klíčové je ale tato práva vymáhat a chtít je vymáhat nejen před volbami.“

Bydlí na Malé Straně více než dvacet let a vychovává zde dceru, která je letos prvňáčkem v základní škole v Praze 1. Pracuje jako ředitelka diakonie a zakladatelka nadačního fondu na pomoc těžce zdravotně postiženým dětem a přednáší dějiny na vysoké škole. V komunální politice je aktivní řadu let, působila jako opoziční zastupitelka a členka odborných komisí. V komisi územního rozvoje se např. snažila prosadit účast odborníků z řad památkářů, architektů a Klubu Za Starou Prahu a nastavit jasná pravidla pro výstavbu v památkové zóně tak, aby byl respektován unikátní charakter historického centra, nezastavoval se každý „centimetr“ čtvereční, nemizela zeleň a bytové domy se neměnily na hotely.

Dlouhodobě se spolu s dalšími aktivními rezidenty snaží bojovat proti alkoturistice a rušení nočního klidu. Absolvovala na úřadě Prahy 1 řadu jednání a podávala návrhy přes bezpečnostní komisi. Bohužel radnice dosud nepřijala žádná komplexní řešení. Na zastupitelstvu podala řadu bodů a interpelací a vystupovala zejména proti šmelení s byty, půdami a nebytovými prostory. Zabránila např. nevýhodnému prodeji bytového domu v majetku Prahy 1 na Václavském náměstí 39, výstavbě podzemních garáží na Klárově nebo zrušení dětské ordinace na Malostranském náměstí, podařilo se jí spolu s dalšími spoluautory petice zabránit plánovanému kácení stromů Petříně, vystupovala za zachování Nemocnice Na Františku v majetku Prahy 1, bojovala za nulovou toleranci hazardu nebo proti výstavbě hotelu a vystěhování lidí z domů na Staroměstském náměstí, proti rozprodeji půdních bytů (kde Praha 1 tratila stovky milionů korun) či proti různým nevýhodným smlouvám radnice na pronájem nebytových prostor (proti vyplacení 80 milionů za zhodnocení nebytového prostoru U lužického semináře podala trestní oznámení). Nejdůležitější podle ní je, aby Prahu 1 vedli lidé, kteří tu opravdu bydlí a budou hájit práva svých sousedů.