Josefov
ČSSD

„Práce v rámci městské části Praha 1 stojí moře času, úsilí, nervů a sebeobětování, ale stojí to za to, když člověk cítí podporu rezidentů. Rozhodnutí je třeba činit na základě informací a požadavků vycházejících především od místních obyvatel, a nikoli z domněnek a závěrů utvořených v nějaké architektonické či marketingové kanceláři, troufale přesvědčující občany, co je v jejich zájmu. To je moje krédo, se kterým jdu do podzimních komunálních voleb.“

Jakub Vaculín žije v Praze 1 celý svůj dospělý život a Staré Město je mu milovaným domovem. Od roku 2008 pracuje pro úřad Prahy 1. Prošel Oddělením vnějších vztahů, vedl Oddělení krizového řízení a nyní zastává funkci vedoucího Oddělení samosprávních činností a vnější kontroly. Velmi důležitá byla pozice Projektového managera s nesmírně širokou agendou, která vyžadovala aktivní spolupráci se všemi orgány státní správy a městské samosprávy, správcovskými společnostmi magistrátu i významnými dodavateli. Díky tomu proměnil linku Pohotovostního úklidu Městské části Praha 1 na účinný nástroj rezidenty, kteří chtějí napomáhat čistší a hezčí Praze 1, ale nechtějí poslouchat festival důvodů, proč něco nelze.

Po 14 letech práce pro Prahu 1 došel k rozhodnutí kandidovat za uskupení, ve kterém se snoubí možnost uplatnění sociálního cítění se stále se zvyšující potřebou zúročit ve prospěch občanů Prahy 1 to nejlepší, co se při práci pro celkem pět starostů naučil. Projekty, které koordinoval či řídil, hovoří za vše: záchrana historické reklamy na Osvobozené divadlo V Jámě, zbudování a provoz dětského vláčku na Slovanském ostrově, iniciace a koordinace komunitních zahrad v Praze 1, návrh a výroba pamětní desky Jana Zajíce na Václavském náměstí, záchrana Meteorologického sloupku před Masarykovým nádražím, produkce a koordinace kroků vedoucích k umístění pamětní desky Václava Havla na budově Melantrichu nebo spoluprodukce právě probíhajícího festivalu Off the Wall na Kampě, v jehož důsledku bude možné udržet zeď oddělující Malostranské nábřeží a park Kampa čistou.