Staré Město
Nezávislý kandidát

„Lidé na radnici si musí uvědomit, že v první řadě patří Praha 1 nám rezidentům, kteří zde bydlí a chtějí se se svými dětmi v klidu vyspat, bez potíží zaparkovat a nežít ve špíně, ale v zeleni.“

Martin Motl je rodák ze Starého Města, kde bydlí se svou rodinou a třemi dětmi, které chodí do škol v Praze 1. Pracuje už více jak 25 let v řídicích funkcích nadnárodních společností jako úspěšný obchodní a marketingový ředitel. Chce bojovat za město přívětivé pro život rezidentů, kteří v něm opravdu bydlí. Nevěří na politické zázraky, ale říká – přestaňme hledat důvody, proč to nejde, a začněme společně bez politikaření hledat způsoby, jak lze co nejrychleji rezidentům zlepšit a ulehčit život ve čtvrti, kde bydlí. Proto v roce 2018 založil rezidentskou sousedskou platformu Sousedé SOBĚ pro zveřejňování nekalostí politiků působících na radnici Prahy 1, poukazující na veškeré problémy Prahy 1. Platforma Sousedé SOBĚ pod jeho vedením postupem času čím dál více zapojovala do politického dění v Praze 1, interpelovala prostřednictvím svých členů a spolků na zastupitelstvu Prahy 1 nebo například dvakrát vznesla připomínky k Metropolitnímu plánu pro celé území Prahy 1. V roce 2021 se tato rezidentská sousedská platforma rozhodla převzít odpovědnost a změnila se na kandidující hnutí pod názvem REZIDENTI 1.

Martin je mimořádně aktivní, stále se zajímá o dění okolo sebe a angažuje se v několika spolcích a iniciativách nebo jako předseda SVJ. Spolupořádá umělecko-kulturní a spolkové akce v Praze 1 se spolkem Žijeme v centru: sousedské nedělní snídaně, rezidentské posezení u vína, Mikuláše a čerta pro děti, sousedskou zabijačku pro dospělé rezidenty nebo vánoční advent u stromu s koledami. Také spolupořádá již sedmým rokem umělecké trhy, které podporují mladé umělce a studenty z Konzervatoře Jaroslava Ježka. Uspořádal dvakrát Zažít město jinak v Pařížské ulici. Je ale například i iniciátorem petice za přívětivou rekonstrukci Betlémského náměstí se stromy a s vodním prvkem, Anenského trojúhelníku s více zelení a proti kácení javoru stříbrného, navrácení historické červené kamenné dlažby na silnici v ulici Karoliny Světlé, atd. V uplynulém volebním období byl předsedou komise obecního majetku (2018–2020), předsedou komise informatiky (2020–2022), členem komise pro bydlení (2018–2020) a členem Komise Rady hl. m. Prahy pro poskytování krátkodobých ubytovacích služeb (2020–2022). Dále je členem školských rad škol zřizovaných magistrátem: Střední průmyslové školy strojnické, Betlémská, ČAO, Střední odborné školy Resslova 5 a v Gymnáziu Gutha Jarkovského Truhlářská 22.

Chtěl by prosadit odpovědný a transparentní přístup k řízení města. Zapojení občanů do rozhodování města formou participace. Zřídit v Praze 1 pro rezidentský život grilovací místa, multigenerační venkovní fitness a parkur, více zeleně a vodních prvků, modernější dětská hřiště. Nepolitikařit, přemýšlet a brát komunální politiku jako službu lidem. Historické centrum našeho města mu není lhostejné a věří tomu, že není sám, a proto se rozhodl za svoje město přijmout odpovědnost a kandidovat za hnutí REZIDENTI 1. Společně s dalšími odhodlanými zajímavými lidmi, kteří zde opravdu bydlí a mají chuť udělat spoustu pozitivních věcí pro rezidentskou Prahu 1.